Close sidebar
Stiri

AUDIO UZINA DE DUME. Meci de fotbal, suspendat după ce s-a spart cutia milei dintr-o biserică din Timiș

Un meci oficial de fotbal din Timiș a fost suspendat duminică după ce cutia milei de la o biserică din apropiere a fost spartă.

In articol:

Momente incredibile într-o localitate din Timiș! Un meci oficial de fotbal a fost grav afectat de un jaf petrecut la o biserică. Mai exact, în timpul meciului, preotul catolic din localitatea vecină, Buziaș, a sunat la 112 și a anunțat că a fost spartă cutia milei. Astfel, partida dintre Nitchidorf și Steaua Roșie Bulgăruș a fost suspendată, după ce omul legii desemnat să asigure ordinea la evenimentul sportiv a fost trimis să ancheteze spargerea.

Arbitrul a fost nevoit să suspende meciul

Incidentul nefericit a avut loc înainte de pauză! După aproximativ 3 minute de așteptare, arbitrul a fost nevoit să suspende meciul, motiv pentru care niciun polițist nu se afla la fața locului. Echipa gazdă trebuie acum să demonstreze că plecarea polițistului a fost justificată, în caz contrar, pierde meciul cu 3-0 la masă verde.

Despre acest subiect controversat au vorbit astăzi și Mișu și Ștefan în emisiunea „Uzina de Dume”.