Close sidebar
Stiri mondene

Cum au sărbătorit Ricky Martin, Kid Cudi, Daddy Yankee și alți artiști victoria Argentinei la Campionatul Mondial?! [Sursa foto: Hepta]

Meciul dintre Argentina și Franța a fost unul cât se poate de spectaculos, fiind urmărit cu sufletul la gură de milioane de fani din întreaga lume.

In articol:

Muzicieni din întreaga lume au sărbătorit victoria Argentinei în fața Franței la finala Cupei Mondiale din 2022 din Qatar. Artiști precum Ricky Martin, Kid Cudi, Daddy Yankee, Niall Horan și mulți alții au apelat duminică (18 decembrie) la rețelele de socializare pentru a-și exprima entuziasmul față de meciul palpitant de pe stadionul Lusail, în timpul căruia Argentina a învins Franța la lovituri de departajare.

Citește și: Lionel Messi, mesaj emoționant după ce a fost desemnat cel mai bun jucător al Cupei Mondiale din Quatar: „Mi-am dorit atât de mult încât nu am căzut”

Cei mai mari artiști din lume și-au arătat entuziasmul după meciul dintre Argentina și Franța de la Cupa Mondială

Într-unul dintre cele mai dramatice meciuri ale Cupei Mondiale din istorie, Argentina a învins-o pe campioana în vigoare a Franței.

La egalitate 3-3 după prelungiri, Argentina a sigilat victoria cu 4-2 în loviturile de departajare.

„Dumnezeu. Asta a fost o nebunie!! Felicitări!!", a scris Ricky Martin, purtând un tricou albastru-alb al Argentinei, în dreptul unui videoclip de pe Instagram în care sărbătorește victoria.

„CE JOC DE FOTBAL!! Felicitări Argentina”, a scris Horan, fost membru One Direction, pe Twitter.

Alte vedete ale muzicii au sărbătorit prima victorie la Cupa Mondială a iconului fotbalului, Lionel Messi. În meciul final, legendarul jucător a marcat două goluri, inclusiv unul în minutul 108 al jocului.

„Messi Messi Messi”, a scris Marshmello pe Twitter.

Cum au sărbătorit Ricky Martin, Kid Cudi, Daddy Yankee și alți artiști victoria Argentinei la Campionatul Mondial?![Sursa foto: Hepta]

Boy George a adăugat pe Twitter: „Uau #ArgentinaVsFrance ce meci! Mă simt trist pentru Franța, dar mândru pentru #Messi.”

Rapperul Kid Cudi și-a exprimat entuziasmul pentru acest sport după ce a vizionat meciul dramatic: „Nu m-am uitat niciodată la fotbal până acum, dar asta e...”

Cu câteva ore înainte de ultimul meci, un val de artiști a preluat terenul de fotbal pentru o ceremonie de închidere energică pe stadionul Lusail. Spectacolul de 10 minute a inclus un amestec de melodii din coloana sonoră oficială a FIFA, cu artistul american-nigerian Davido și cântăreața qatară Aisha cântând „(Hayya Hayya) Better Together”. Starul portorican Ozuna și rapperul franco-congolez Gims s-au alăturat artiștilor pentru un set înălțător de „Arhbo”. Ceremonia s-a încheiat cu gama completă de femei „Light the Sky”.

După aceea, starul argentinian Lali Esposito a urcat pe teren pentru a cânta o interpretare încântătoare a imnului național argentinian înainte de meci.

„Acesta este cel mai mare lucru la care aș fi putut visa vreodată și știi că întotdeauna am visat mare”, a scris ea într-o postare pe Instagram care a primit peste 2 milioane de aprecieri.