- Aiud 95.2
- Alba-Iulia 99.7
- Bacău 88.8
- Bârlad 104.9
- Bistrița 97.3
- Botoșani 91.1
- Brașov 91.9
- București 88.0
- Buzău 96.7
- Câmpeni 96.2
- Câmpina 88.6
- Cluj-Napoca 101.5
- Constanța 96.9
- Craiova 92.0
- Focșani 95.3
- Piatra Neamț 102.3
- Ploiești 88.3
- Râșnov 104.5
- Sibiu 88.4
- Sinaia 103.6
- Tg. Mureș 106.4
- Timișoara 93.9
- Tulcea 91.4
Gestul disperat la care a recus Orianda Donca după ce toate conturile milionarului au fost blocate. Cum își întreține cei cinci copii după arestarea soțului ei

Viața este imprevizibilă și nu știi niciodată ce îți rezervă viitorul. Așa cum poți trăi o viață plină de lux și opulență, la fel de bine, destinul poate avea pentru tine o viață modestă și plină de griji. Până de curând, Orianda Donca ducea o viaţă la care unii doar viseză. Aceasta avea un soț care-i făcea toate poftele, trăia într-o casă impunătoare, avea bolizi de mii de euro și se relaxa în vacanţe de lux.
„Provocările ne cresc, ne învață și ne fac mai buni. Prietenii apropiați care ne-au cunoscut inima și cu adevărat familia sunt în continuare alături de noi. Cei care s-au cernut a fost momentul să plece, să facă loc unor energii mai curate care vor urma în viața noastră. Avem încredere că Dumnezeu/ Universul are un plan și tot ce se întâmplă în aceste momente este spre evoluția noastră”, ests mesajul scris Orianda Donca.

Orianda Donca are mari probleme cu banii. Cum a ajuns soţia milionarului să se împrumute la prieteni pentru a-şi creşte copiii
Orianda și Călin Donca au dus, în ultimii ani, o viață luxoasă cum puțini își permit: bolizi de sute de mii de euro, o casă de peste un milion de euro și vacanțe prin cele mai frumoase colțuri ale lumii.

„ Am văzut chiar pe viu bunăstarea și armonia acestei familii. Despre acest caz pe larg care s-a intentat, eu sunt de părere că atunci când persoana este privată de libertate trebuia să se țină cont de interesul primar al copilului, cu ce mijloace financiare rămâne copilul acasă și cum vor fi întreținuți cei cinci copii. C hiar dacă Orianda a fost lăsată acasă cu copiii, toate conturile au fost blocate. Ea văd că recurge la ajutorul prietenilor. Văd că autoritățile, prin ținerea și arestarea lui Călin, au urmărit să-l discrediteze, să-i lipsească, să-l demotiveze, să-l scape de acei urmăritori care aveau încredere în el pe rețelele de socializare. Eu sunt de părere că autoritățile înainte de a recurge la arest trebuiau să vadă dacă astfel de componente de infracțiune corespund măsurii de arest preventiv sau dacă putea să fie lăsat în arest la domiciliu și ulterior să-și demonstreze vinovăția “, a spus avocatul Teodor Cârnaț.